Search
Close this search box.

CONFERINȚĂ | Studii Vizuale

Departamentul de Studii de Artă și Educație Artistică al Facultății de Arte Vizuale de la Universitatea Sf. Chiril și Sf. Metodie din Veliko Tarnovo, anunță Conferința Științifică Internațională de Studii Vizuale din 21 și 22 octombrie.

CONFERINȚĂ | Studii Vizuale

INVITAȚIE

STUDII VIZUALE | CONFERINȚĂ ȘTIINȚIFICĂ INTERNAȚIONALĂ
Veliko Tarnovo, 21-22 October 2022

Departamentul de Studii de Artă și Educație Artă al Facultății de Arte Vizuale de la Universitatea Sf. Chiril și Sf. Metodiu din Veliko Tarnovo vă invită să participați cu rapoarte la Conferința Științifică Internațională de Studii Vizuale și să vă împărtășiți întrebările științifice și observațiile profesionale în urmatoarele domenii tematice:

  • Cultură și Artă
  • Studii de Artă
  • Teoria și istoria culturii
  • Arhitectură
  • Literatură
  • Filozofie
  • Estetică

Conferința poate fi organizată online. Informațiile despre desfășurarea conferinței și programul acesteia vor fi trimise după selecția finală a rapoartelor.

Moderator: Prof. Dr. Habil Antoaneta Ancheva | ancheva22@abv.bg
Members: Assoc. Prof. PhD Marina Teofilova | marisha@mail.bg

Adresa pentru trimiterea formularului de participare, abstract și raport: art_aspects@abv.bg

Descărcați informațiile de participarea la conferință
Descărcați formular de participare

Scroll to Top