Search
Close this search box.

EXPOZIȚIA CERCETĂRII DOCTORALE / 2023

Școala Doctorală a Universității Naționale de Arte București a organizat la UNAgaleria o nouă ediție a expoziției cu lucrările asociate activității de cercetare a doctoranzilor. Expoziția este deschisă la Combinatul Fondului Plastic din str. Băiculești nr. 29, sect.1, București și va putea fi vizitată în perioada 10 – 21 ianuarie 2024, de miercuri până duminică, între orele 10:00 – 18:00.

EXPOZIȚIA CERCETĂRII DOCTORALE / 2023

 

EXPOZIȚIA CERCETĂRII DOCTORALE / 2023 organizată de Școala Doctorală a Universității Naționale de Arte București la UNAgaleria aduce în prim-plan rezultatele activităţii de cercetare și de creaţie artistică realizate în perioada 2022 – 2023 de cei peste 60 de studenți doctoranzi participanți. În cadrul expoziției sunt expuse lucrări asociate activității de cercetare a doctoranzilor.

Expoziția a fost curatoriată de conf. univ. dr. habil. Dorina HORĂTĂU iar vernisajul a avut loc miercuri, 10 ianuarie 2024, ora 18:00, în prezența prof. univ. dr. Cătălin BĂLESCU – rector UNARTE, prof. univ. dr. habil. Eugen Alexandru GUSTEA – prorector UNARTE, director CSUD și a prof. univ. dr. habil. Iosif KIRÁLY, director CSD.

 

Coordonatori științifici  |  Prof. univ. dr. habil. Constantin ASLAM | Prof. univ. dr. Cătălin BĂLESCU | Prof. univ. dr. Ruxandra DEMETRESCU | Prof. univ. dr. habil. Darie DUP | Prof. univ. dr. arh. Dragoș GHEORGHIU | Prof. univ. dr. habil. Eugen Alexandru GUSTEA | Conf. univ. dr. habil. Dorina HORĂTĂU | Prof. univ. dr. habil. Iosif KIRÁLY | Prof. univ. dr. habil. Stela LIE | Lect. univ. dr. habil. Cornel Florin MORARU | Prof. univ. dr. Victor Neumann | Prof. univ. dr. habil. Cosmin PAULESCU | Prof univ. dr. Rucsandra POPP | Prof. univ. dr. Marilena PREDA SÂNC.

Studenți doctoranzi  |  Ioana ARON, Zoltán BÉLA | Claudia BLÎNDU | Andreea-Lorena BOJENOIU | Mihail BOTNARI | Alin CARACAȘ | Laura CHERCIU | Nicoleta COMAN | Nicolae COȘNICERU | Bogdan Ionuț CRAIU | Marius CRISTEA | Lena CRIVEANU | Adriana DĂNILĂ | Andriana Nicolae DRAGOȘ | Diana DRĂGHICI | Sabina GEORGESCU | Cristina Mariana GEORGESCU | Elena-Irinuca GHIZDEANU | Marius HODEA | Mihaela IBĂNESCU | Cristina ILINCA | Lăcrămioara IONICEANU | Adelina IVAN | Eduard LUCACI | Carmen Mihaela MARIN | Sorin MĂRCULESCU | Ștefania MEȘTERIUC | Anca MIHĂILĂ | Vlad Ionuț MOSOR | Cornelia MOȚĂIANU | Mihaela MOȚĂIANU | Irina NEACȘU | Lisandru NEAMȚU | George NECHITA | Maria PANȚUR | Lila PASSIMA | Anca Floriana PAȘA | Vlad PERIANU | Ștefana PETRE | Irina Maria PETREANU | Elena PÎRVU | Miruna PLEȘOIANU | Marian POIANĂ | Paul POPA | Raluca Elena POPA | Oana POP POPAN | Alexe POPESCU | Ionuț Claudiu POSTOLACHE | Oana RINALDI | Ana ROȘOGA | Constantin RUSU | Ovidiu RUSU | Adrian Iulian SIMIONIUC | Gabriel-Ștefan SOLOMON | Valentin TEODORESCU | Alina TOFAN | Cătălin TRANDAFIR | Alina TUDOR | Ruxandra TUDORAN | Răzvan TUN | Ștefan UNGUREANU | Irina VIȘOIU.

 

Consultanți / colaboratori organizare expoziție | Prof. univ. dr. habil. Iosif KIRÁLY–  director CSD | Prof. univ. dr. arh. Dragoș GHEORGHIU | Cercetător dr. Constantin HOSTIUC (CSAU/UAUIM).

Concept grafic realizat de lect. univ. dr. Bogdan MATEIAȘ | Documentare foto/video realizată de drd. Răzvan TUN | Fotografii de Darius-Hristu, student anul II – licenta, departament foto-video.

Parteneri media | TVR Cultural, Radio România Cultural, The Institute, Modernism.ro, UAP.

Scroll to Top